Nurkowanie to nie tylko sport, to również sposób aby rozwijać swoje pasje, do których należeć mogą takie zainteresowania jak botanika, zoologia, sztuka, czy archeologia. Wszystkie wymienione kierunki mogą być najlepszym pretekstem do tego, aby zacząć nurkować. Kurs nurkowania jest najczęściej wybierany z powodów takich jak: rozrywka, wyróżnienie się, przygoda. Bardzo rzadko ludzie uczą się nurkować, aby móc pójść o krok dalej w swoich badaniach, pasji, zainteresowaniach. Nurkowanie wcale nie musi stanowić głównego powodu, aby rozpocząć szkolenie.

Kurs podstawowy OWD pozwala na nurkowanie do głębokości około 20 metrów, co stanowi dopiero początek jeśli chodzi o ewentualne poszukiwania archeologiczne. Jest to jednak konkretny krok na przód, który pozwala na pozyskanie dalszych stopni i kwalifikacji nurkowych, które w nieco późniejszym czasie będą pozwalać kursantowi na zanurzenie się nawet do 60 metrów!

W przeciwieństwie do lądu, słodkie i słone wody na świecie nie zostały zbadane przez człowieka. Mimo coraz bardziej zaawansowanych technologii człowiek bezpiecznie potrafi nurkować do głębokości zaledwie 60 metrów. Większa głębokość wykonywana jest jedynie na własną odpowiedzialność.  „Zwiedzanie” oceanów na głębokościach przekraczających 300 metrów w głąb możliwe są za pomocą łodzi podwodnych i specjalnych eksploracyjnych pojazdów – kapsuł. Maszyn tego typu jest mało, nie produkuje się ich do użytku prywatnego – służą one głównie badaniom podwodnym z zakresu botaniki, geologii i zoologii.

4.0.1

Niezbadane niebieskie otchłanie czekają na swoich odkrywców. Dna morskie skrywają więcej tajemnicy, niż wam się wydaje. Zatopione statki i samoloty kryją w sobie niesłychane historie, jeśli wy również chcecie odkrywać nieznane historie i budować własną na nowo – jest to idealny powód dla którego warto uczyć się nurkować. Kursy nurkowania OWD prowadzone są we wszystkich dużych miastach w Polsce, a ich ceny wcale nie są wygórowane.

Cena kursu nurkowego waha się od 1200 – 1500 zł i jest to niewygórowana suma za rozpoczęcie Twojej wymarzonej, życiowej przygody!