Nurkowanie jest sportem dla osób, które sporo od siebie wymagają, ale jak również mają wobec siebie sporo zaufania. Jeśli umiesz pływać i zaczynasz schodzić pod wodę na wdechu na małe głębokości to jesteś już na dobrej drodze, aby zarazić się tą wyjątkową i ekstremalną pasją.

Raczej łatwo nie będzie zacząć nurkować osobą które nie przepadają za wodą i niezbyt pewnie się w niej czują. Naukę nurkowania dla osób nie pływających trzeba zacząć od samej nauki pływania. Jeśli jednak z wodą jesteś za pan barat to zaczęcie nurkowania będzie dla Ciebie śmiesznie proste.  Aby zacząć nurkować i odpowiednio nauczyć się procedur i obsługi sprzętu powinieneś znaleźć odpowiednią szkołę nurkowania, która profesjonalnie wskaże Ci drogę.

Wybór odpowiedniego Centrum Nurkowego jest również pewnym krokiem ku nauce i samemu nurkowaniu. To od naszego mentora, nauczyciela nauczymy się najwięcej na temat tego sportu, dlatego jego dobór jest szalenie ważny! Początek nurkowania jest również niemożliwy bez podstawowego sprzętu jakim jest maska, fajka i płetwy nurkowe na pasku. Jeśli czujesz, ze będzie to właśnie Twój sport podane elementy z pewnością sprawią, że Twój podwodny początek rozwinie się w długotrwałe hobby!