Sezon nurkowy w Polsce można traktować na dwa sposoby: albo jest albo go nie ma. Dla dużej grupy odbiorców nurkowanie kojarzy się głównie z piankowymi skafandrami i jedną butlą, jeśli jednak pozyskasz wyższy stopień podwodnego doświadczenia, bardzo szybko dowiesz się, że rodzajów sprzętu nurkowego jest co nie miara, a prawdziwe nurkowanie w Polsce zaczyna się w suchym skafandrze.

santi_skafander_suchy_aquamatic_centrum_nurkowe_wroclaw

Polska ma zróżnicowany klimat i najwyższa temperatura wody jaka może u nas wystąpić, to około 22 stopnie w sezonie letnim. W związku z niesprzyjającymi warunkami sympatycy nurkowania podnoszą swoje kwalifikacje, aby nurkowanie w kraju nie było tylko możliwe, ale i przyjemne. W tym celu najlepszym sposobem są kursy i specjalizacje nurkowe, które podniosą nasze kwalifikacje i umiejętność obsługi sprzętu nurkowego.

Aby nie sugerować się podczas roku sezonowością i nie nurkować tylko latem pomyśl o specjalizacjach takich jak: nurkowanie w suchym skafandrze, nurkowanie podlodowe i techniczne. Wszystkie te specjalizacje dadzą Ci możliwości nurkowania w miesiącach od września do kwietnia. Będziesz mógł cieszyć się swoją pasją przez cały rok!