Ze względu na podział na pory roku w Polsce nurkowanie również jest sportem sezonowym, a największy „bum” na nurkowanie i kupowanie sprzętu do nurkowania przypada od okolic maja do końca września. Jeśli jesteś nurkiem również musisz przepadać za tymi miesiącami, ponieważ stwarzają one idealne warunki do nurkowania w Polsce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozpoczęcie kursu nurkowego może nastąpić spontanicznie, aczkolwiek jeśli wcześniej planujesz sobie takie przedsięwzięcie, to z pewnością powinieneś skupić się na letnich miesiącach. Głównym powodem jest możliwość utrzymania ciągłości kursu i płynne przejście z basenu na wody otwarte.

Po zakończeniu części basenowej kursu nurkowego sam będziesz ciągnął nad wodę. Niestety realizacja marzeń jest dużo trudniejsza, kiedy Ty posiadasz mokrą piankę, a temperatura wody wynosi cztery stopnie. Kurs nurkowania rozpoczęty zimą trzeba skończyć z dużą przerwą, najpewniej na wiosnę. Jeśli zależy Ci na czasie i efektywności, na kurs nurkowy w Polsce wybieraj maj i czerwiec – będziesz miał jeszcze kilka miesięcy na wyjazdy nurkowe już z legalnym certyfikatem.