Nurkowanie w akwenach poza granicami Polski to kuszący scenariusz na wakacyjne wojaże. Im dalej nie koniecznie będzie lepiej, ale z pewnością będzie cieplej. W okolicach europejskich wód nie ma mowy o cienkich piankach 3 mm i braku rękawic i kaptura, w wodach morza Śródziemnego sprzęt taki może być jednak znacznie cieńszy.

nurkowanie-dla-zakochanych_aquamatic_kurs_nurkowania

Cienki neopren daje swobodę poruszania się co jednoznacznie sprawia, że samo nurkowanie jest wyraźnie przyjemniejsze. Kto chodź raz zanurzył się w ciepłych wodach, nie chętnie będzie wracał do polskich jezior i kamieniołomów. Nauka nurkowania w Chorwacji to niesamowita przyjemność głównie ze względu na przejrzystość wody i dużą ilość ciekawych punktów do zobaczenia pod wodą. Przy brzegach Chorwacji roi się od rozgwiazd, ryb, jeżowców i ciekawych skorupiaków, im głębiej tym ciekawiej. Na odpowiednich głębokościach w wodach Chorwacji możesz zobaczyć między innymi mureny czy ośmiornice.

Wakacje w Chorwacji to dobry sposób na spokojny i udany słoneczny urlop. Kurs nurkowania podczas wyjazdu trwa najczęściej około pięciu dni. Dzięki temu możesz się zrelaksować i przy okazji masz ciekawy i aktywny pomysł na swój wypoczynek.