PADI-Open-Water-Patch_nurkowanie_padi

Nie ma określonego czasu, kiedy należy zrobić kurs nurkowania. Kurs podstawowy OWD PADI, to świetna rozrywka, dobry pomysł na spędzanie czasu, jak i bardzo dobry prezent. Nie ma ustalonej pory, kiedy kurs należy przeprowadzić, pozostają jednak pewne wyznaczniki. Nurkowanie w polskich wodach wiąże się z tym, że ich temperatura zmienia się wraz z porami roku. Zbiorniki w kraju pozostają chłodne i trzeba dostosować swój ubiór do takich właśnie warunków.

Kurs nurkowania na jesień to dobry sposób na wskazanie swojemu dziecku nowych, ambitnych celów, czy zmotywowanie siebie. Rok powoli się kończy, więc certyfikat nurkowy może stać się niezbitym dowodem na to, że nie zmarnowało się czasu.  Pierwsze wprowadzające zajęcia odbywają się na basenie, nie ma zatem ryzyka, że możesz zmarznąć. Zajęcia takie są przeplatane z wykładami teoretycznymi i trwają kilka dobrych spotkań. Obowiązkowe nurkowanie na wodach otwartych nastąpi w wyznaczonym przez kursanta czasie, więc jeśli nie masz ochoty zanurzać się w zimnym zbiorniku możesz na własne życzenie poczekać na bardziej sprzyjające warunki pod wodą np w czasie lata.

Kurs nurkowania  i nurkowanie w jeziorach na jesień i na wiosnę jest również możliwe ze względu na odpowiednio dobrany sprzęt. Skafandry mokre 7 mm w połączeniu z docieplaczem i grubą bielizną termoaktywną to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie myślą o podjęciu się nurkowania w suchym skafandrze. Suchy skafander jest zaś sposobem na to, aby nurkować w wodzie w każdej temperaturze. Nurkowanie w suchym skafandrze wymaga dodatkowego szkolenia, aczkolwiek taka inwestycja w dłuższej perspektywie opłaca się, ponieważ w suchym skafandrze można nurkować o każdej porze roku.

Nurkowanie jesienią i wczesną wiosną w Polsce ma swoje uroki. Potencjał wód polskich jest naprawdę niedoceniony, a jeśli ma się odrobinę szczęścia i na zimę złapie mróz, można liczyć na ekscytujące nurkowanie podlodowe. Od nurkowania podlodowego nie daleko już do profesjonalnego nurkowania technicznego, więc jeśli chcesz w krótkim czasie zdobyć kwalifikacje podobne do nurka profesjonalnego – koniecznie rozpocznij swoją przygodę z nurkowaniem jesienią, bądź wczesną wiosną! Daje to większy potencjał ku temu, aby zostać wyszkolonym profesjonalnie, w trudnych warunkach, co wzbogaca Twoje doświadczenie, które jest niezbędnym czynnikiem podczas zejścia pod wodę.