Skończyłeś podstawowy kurs nurkowy OWD? Chcesz dalej nurkować i jesteś nadal aktywny pod wodą? Jeśli czujesz, że możliwa dla Ciebie głębokość jest za mała i ogranicza Twoje możliwości – pomyśl koniecznie o wyższym stopniu nurka, który z każdym kolejnym nurkowaniem będzie prowadzić Cię ku profesjonalnemu nurkowaniu. Tryb nauczania nurka, PADI przewiduje kolejny stopień po kursie OWD, jest to AOWD – Adwanced Open Water Diver, którego upoważnienia są już znacznie szersze niż nurka podstawowego, który dopiero co nauczył się obsługiwać sprzęt nurkowy.

phoca_thumb_l_Nurkowanie_na_koparkach_7
Nauka nurka o stopniu AOWD
znacznie różni się od szkolenia podstawowego. Tym razem kurs przebiega na nurkowaniu i szkoleniu swoich umiejętności pod wodą. Oznacza to, że zajęcia teoretyczne i basenowe idą raczej na drugi plan. Kurs AOWD to nurkowanie, nurkowanie i jeszcze raz nurkowanie. Szkolenie umiejętności i nauka prawdziwego nurkowania – ciągle w wodzie i to najczęściej w trudniejszych warunkach.Nurkowanie w Polsce również może rozwijać i pomagać w budowaniu doświadczenia kursanta. Woda w polskich zbiornikach jest raczej ciemna i nie zawsze jej przejrzystość bywa wymarzona, ale to zależy głównie od aktywności innych osób w i na zbiorniku. Jeśli wybierzemy polski akwen, który  nie jest aktywnie odwiedzany przez turystów i osoby uprawiające sporty wodne, które wpływają na zmętnienie wody, widoczność może osiągnąć około 8 metrów. Kurs AOWD w Polsce może być zatem przeżyciem wzbogacającym Twoje nurkowe umiejętności i możliwości.

Po zakończeniu kursu OWD nie możesz  osiąść na larach. Liczy się ciągłe nurkowanie, w innym przypadku istnieje możliwość utracenia nabytych na kursie umiejętności. Kurs nurkowy AOWD jest następnym szczeblem, na który można z dużym sukcesem wspiąć się. Nurkowanie przez nurka o znacznie większych umiejętnościach i świadomości jest bezpieczniejsze i pozwala na 100% udane nurkowanie.