logo padi - organizacji nurkowejW tym dość krótkim poście krótko omówimy dwa najpopularniejsze kursy nurkowania na świecie. Kursy te prowadzone są w ramach szkoleń organizacji PADI. Jest to największa organizacja na świecie szkoląca nurków (po lewej stronie logo organizacji PADI), która zdominowała rynek szkoleń nurkowych w Polsce i dlatego też tym kursom poświęcimy najwięcej uwagi.

Podstawowe kursy OWD i zaawansowany AOWD

Kurs OWD

kurs nurkowania owd padiKurs OWD – jest to najbardziej podstawowy i zarazem pierwszy ze kursów, który powinien posiadać każdy nurek. Przejście szkolenia OWD uprawnia do samodzielnego nurkowania na głębokości do 18 metrów. Kurs OWD (Open Water Diver) daje możliwość dalszego rozwoju i przystąpienia do kursu AOWD (Advance Open Water Diver).

Zdecydowanym na kurs OWD polecamy szkolenie w Centrum nurkowym Aquamatic we Wrocławiu. Więcej informacji:  http://aquamatic.pl/kursy-podstawowe/kurs-owd

Kurs AOWD

Kurs AOWD – jest to kontynuacja kursu OWD a prościej mówiąc jego zaawansowana wersja. Otrzymując certyfikat ukończenia szkolenia AOWD zdobywamy uprawnienia do nurkowania na głębokości do 40 metrów. Na tym etapie szkolenia poruszane są zaawansowane zagadnienia odnośnie nurkowania.

Chętny na kurs? –  więcej informacji:  http://aquamatic.pl/kursy-zaawansowane/kurs-aowd

Czy wiesz, że…

Centrum nurkowe Aquamatic.pl prowadzi największy we Wrocławiu sklep nurkowy (zobacz również sklep nurkowy na bajery.pl).