Nurkowanie to sport, który trzeba nauczyć się uprawiać indywidualnie, nie mniej jednak od pierwszych zajęć podstawowego kursu nurkowego http://www.aquamatic.pl/kursy-podstawowe/kurs-owd/5-kurs-owdmówi się wiele na temat partnera nurkowego. Z kim nurkować, jak dobierać sobie nurkowego partnera i na czym opierać wasz wybór. O tym dzisiaj.

grupa_nurkowanie_aquamatic

Kurs nurkowania to wielka dawka entuzjazmu i przesyt emocji, co jednak jeśli kurs już skończyliśmy i nie za bardzo wiemy co teraz… Wiele świeżo przeszkolonych nurków nie ma jeszcze odpowiednio wypracowanych nawyków i po prostu boi się wybierać się na samodzielne nurkowania, ponad to przy stopniu OWD podczas zanurzenia wskazana jest obecność nurka o wyższych uprawnieniach. Co zatem zrobić, aby po kursie nurkowym nie przestać nurkować? Nurkowanie wiąże się z wyjazdami i poszukiwaniem nowych akwenów, czy to pod wodą, czy na powierzchni – w grupie raźniej.

Znajdź swoją ekipę nurkową, ludzi którzy będą podzielać Twoją pasję i będę chcieli wybierać się na wspólne wyprawy. Najprościej i najpewniej będzie dołączyć do klubu  Centrum Nurkowego, w którym robiłeś kurs. Daje to sporo zalet, znasz już tych ludzi,w wiesz jak nurkują, jaki mają sprzęt do wypożyczenia i jakie obierają sobie miejsca nurkowe. Ponad to w wielu przypadkach wstąpienie do klubu nurkowego wiąże się z benefitami. Centra nurkowe które prowadzą sklep mogą zaoferować Ci specjalne zniżki, bądź w ramach członkostwa nabijanie butli za darmo. To kolejny argument „za”, który może pomóc Ci w Twojej nurkowej przygodzie.