Nurkowanie rekreacyjne w polskich wodach kończy się w tym roku, bo wraz z początkiem jesieni woda w zbiornikach w Polsce będzie coraz niższa. Większość nurków technicznych cieszy się na tą wieść i marzy o jeszcze niższych temperaturach. Nie wiesz dlaczego? Nie będzie wiedział nikt, kto nie doświadczył nurkowania podlodowego.

Nurkowanie podlodowe to wąska specjalizacja, która upoważnia do zanurzania się w bardzo trudnych warunkach i w bardzo niskich temperaturach. Nurkowanie podlodowe pozwala nie tylko na nurkowanie pod lodem, ale i w zbiornikach o ograniczonym dostępie do powierzchni. Oznacza to, że nurek podejmujący się wykonania specjalizacji – nurkowanie podlodowe – powinien mieć spore doświadczenie jako nurek techniczny i potrafić radzić sobie w stresowych sytuacjach. Planując tak trudne nurkowanie należy dać sobie spory zapas powietrza/mieszanek gazowych, które pozwolą nurkowi w razie nieprzewidzianej sytuacji przeżyć pod wodą.

Nurkowanie podlodowe jest bardzo wyzywającym sposobem na to aby zdobyć jeszcze większe kwalifikacje pod wodą. Zobacz dostępne na rynku szkolenia z zakresu specjalizacji >> nurkowanie podlodowe.

wyprawy-nurkowe-podlodowe-03