Nurkowanie w Chorwacji to same plusy. Woda o przejżystości 30 – 40 metrów, niesamowita temperatura i niezliczona ilość podwodnych okazów życia. Nurkować najlepiej jest wraz z baza nurkową, która dostępna jest na miejscu naszego pobytu. Tak np. na Wyspie Pag znajdziemy kilka ciekawych propozycji, które umilą nam urlop, a wykwalifikowani instruktorzy mogą oprowadzić nas po najciekawszych podwodnych miesjcach nurkowych.

Na Pagu polecamy Polską Bazę Nurkową – Baza Nurkowa w Chorwacji, pod rządami Aquamatic.pl i współpracującą z Nurkowym Biurem Podróży Aquamatic.pl. Można tam zasmakować rejsu łodzią Pioner Multi z wyjatkowym silnikiem Yamaha F80 o wysokiej mocy. W Polskiej Bazie Nurkowej w Chorwacji możesz również zrobić kurs OWD, nie umiejąc nurkować zanurzysz się z instruktorami na podwodne zwiedzanie!

Chcesz wiedzieć więcej o Metajnie i jej pięknej okolicy?

chorwacja-pod-woda_nurkowanie_croatia

Oto kolejne miejsce nurkowe, które odkrywamy przed Tobą!

Metajna – Góra podwodna

Z głębokości 60m wznosi się skała, która sięga do 6m pod powierzchnią wody. Od strony północnej dno dość łagodnie opada do poziomu około 30 m., natomiast od strony południowej jest stroma ściana, porośnięta gąbkami, koralami i delikatnymi mszywiołami. Płynąc na wschód wzdłuż ściany natrafiamy na głębokości 30 m. wcięcie w ścianie o długości 10 m.

Stopień trudności: dla zaawansowanych nurków
Głębokości: 10-60m