sidemount-specialty_sidemount_diver_nurkowanie

Nurkowanie rekreacyjne, to zdecydowanie wspaniała przygoda, co jednak kiedy nasze ambicje będą kierowały Cię głębiej, ku niezbadanym, podwodnym tajemnicom? Nurkowanie rekreacyjne, któr możesz swobodnie kontynuować po kursie OWD PADI ma swoje plusy i minusy. Największym minusem dla ciekawskiego nurka są limity głębokości, do której możesz zejść pod wodę, jak i obowiązek nurkowania w miejscach bezpiecznych – tj. takich, w których będziesz miał cały czas dostęp do powierzchni. Jeśli jesteś już na etapie,  w którym chcesz nurkować głębiej i mieć możliwość dostępu do trudnych i ciasnych miejsc, konfiguracja nurkowa sidemount powinna okazać się dla Ciebie odpowiednia.

Cała filozofia nurkowania w konfiguracji sidemount polega na wymienieniu jacketu i pojedynczej butli na uprząż i dwie butle doczepiane po bokach nurka. Taki sposób noszenia butli pozwala na bardziej komfortowe poruszanie się w wodzie, wpływając we wrak, bądź do jaskini nie musimy obawiać się rozdarcia jacketu na skale, czy ostrym pręcie, ponad to z dwiema butlami po bokach jesteśmy również bardziej zwrotni. Tec Sidemount Diver to kilkuetapowa nauka nurkowania, która  opiera się na doskonaleniu techniki nurkowania w suchym skafandrze i odpowiedniego wyważenia przy przyjętej konfiguracji. Nurkowanie Tec Sidemount, to również nurkowanie głębsze, nurek musi zapoznać się z konsekwencjami jakie mogą nastąpić podczas nurkowania na głębokości 45, 50 czy 60 metrów i sam przeżyć (pod okiem instruktora), jak przygotować się i zaplanować takie nurkowanie.

Nauka nurkowania w konfiguracji sidemount powinna zacząć się od podstawowej czynności – to znaczy od zakupu sprzętu. Przy nauce nurkowania w tej konfiguracji bardzo ważne jest abyśmy uczyli się wszystkiego na tym, czego będziemy używać podczas nurkowania. Daje to możliwość odpowiedniego dopasowania, najwyższego komfortu no i przede wszystkim idealnego wyważenia. Prawidłowy trym pozwala na o wiele bezpieczniejsze korzystanie z tej konfiguracji.

Jeśli nadal chcesz uczyć się nurkowania technicznego i posiadać wysokie kwalifikacje nurkowe, zobacz tu.