Kurs nurkowania z formalnego punktu widzenia nie różni się zbyt wiele od innych kursów doszkalających bądź zwiększających kompetencje. Najważniejszym elementem w przebiegu całego kursu jesteś Ty – kursant, który decyduje o częstotliwości zajęć i czasie spotkań na basenie, to najczęściej również od kursanta zależy to, gdzie odbędą się jego pierwsze nurkowania  na wodach otwartych.

Zwiększanie swoich własnych kompetencji ze względu na wybrane hobby to wybór z własnej inicjatywy, a w ramach samej chęci podjęcia takiego właśnie przedsięwzięcia można uzyskać wiele dodatkowych bonusów. W zależności od tego w jakim Centrum Nurkowym zdecydowałeś się na rozpoczęcie kursu, możesz liczyć na dobrze skomponowaną podstawę szkoleniową, warto jednak rozejrzeć się za ofertami, dzięki którym można uzyskać dodatkowe korzyści. Centrum nurkowe z Wrocławia, oferuje na przykład zniżki do swojego sklepu nurkowego, albo indywidualne podejście do wycen w kwestiach: nurkowych wyjazdów zagranicznych, ubezpieczenia nurkowego, czy zajęć klubowych. Wybór szkoleń z takim zapleczem może zapewnić Ci wiele korzyści i sprawić, że za zaoszczędzone pieniądze możesz szybciej skompletować swój pierwszy komplet sprzętu do nurkowania!

DCIM100GOPROGOPR9582.

Zanim jednak zaczniesz rozglądać się po bonusach sprawdź czy podstawowy zakres oferowanego pakietu będzie Cię satysfakcjonował. Podstawa kursu nurkowego powinna umożliwiać szkolenia nurkowe w odpowiednio przygotowanym do tego miejscu, takim jak sala szkoleniowa, podczas szkoleń powinien zostać dostarczony sprzęt do nurkowania (warunkiem koniecznym nie jest sprzęt ABC dla każdego kursanta), materiały szkoleniowe, egzaminy i certyfikat po zakończeniu kursu.

Kurs nurkowania nie zależnie od tego na jaki stopień nurka rozpoczynasz naukę, powinien odbywać się w duchu pełnej dbałości o kursanta i jego potrzeby. Jeśli zajęcia w dużych grupach nie są dla Ciebie satysfakcjonujące, pomyśl nad niewielką dopłatą, aby otrzymać kurs nurkowania indywidualnie prowadzony z instruktorem nurkowym, który będzie w stanie poświęcić Ci wystarczającą ilość swojego czasu i wytłumaczyć Ci skrupulatnie niezbędne procedury. Chcesz wiedzieć więcej na temat dobrych kursów nurkowania? Sprawdź koniecznie!