kurs nurkowania_specjalizacja_Rescue diver_aquamatic_sklep nurkowy

Nurkowanie wielu kojarzy się z przyjemnością, spokojem i relaksem. W podwodnym świecie zdarza się zapomnieć i oczarowani nieznaną nam przestrzenią zapominamy o niezwykle ważnych aspektach technicznych, które musimy stale kontrolować, będąc zanurzonym. W najmniej oczekiwanych chwilach może zdarzyć się prawdziwa tragedia. Umiejętność podania komuś swojego zapasowego automatu, to nie wszystko.

Dla osób, które wspinają się coraz wyżej po szczeblach nurkowych kwalifikacji, jak i dla amatorów, którzy zanurkują tylko raz na jakiś czas, niezbędne jest prawidłowe przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Specjalizacja Nurkowa, pierwsza pomoc udzielana w wodzie, bądź pod wodą różni się jednak od tej, którą możemy znać chociażby ze szkoły. Po pierwsze podstawowa przeszkoda, jakim jest zbiornik. Holowanie osoby nieprzytomnej do brzegu, to spore wyzwanie, mimo nadmuchanego dżaketu musimy odnaleźć  w sobie na tyle siły, aby bezpiecznie dopłynąć z osobą poszkodowaną do miejsca, gdzie będziemy mogli udzielić pierwszej pomocy.

Prócz umiejętności i opanowanego zachowania w takich sytuacjach, trzeba również wiedzieć  jak i kogo informować w sytuacji awaryjnej, gdzie się ubezpieczać i kogo w razie potrzeby prosić o pomoc. W sytuacji wypadku, która jest bardzo stresująca, trudno jest zachowywać się racjonalnie. Odpowiednie szkolenie Specjalizacja Nurkowa – Pierwsza pomoc CPR, pozwoli Ci nabrać pewności i niezbędnych umiejętności, tak abyś miał pewność, że jesteś w stanie pomów poszkodowanemu nurkowi w razie wypadku.

Nie masz pomysłu na Świąteczny Prezent?!

slider_bony_upominkowe_sklep_nurkowy