Jeśli jesteś zapalonym nurkiem i nie wyobrażasz sobie weekendu bez zanurzenia, z pewnością wiesz, że wiele miejsc nurkowych nie będzie dla ciebie dostępnych z bardzo prostego powodu. Wiele zbiorników – zwłaszcza w Polsce – jest po prostu za zimnych, aby zanurzyć się w nich bez odpowiednio przystosowanego sprzętu. Do specjalnych warunków nurkowania nie przyda ci się już pianka neoprenowa – tu wkracza ciężka artyleria!

Skafander suchy – zwany potocznie sucharem – to najlepsze rozwiązanie do nurkowania, jakie do tej pory skonstruowano. Nie wszystko oczywiście w naszym ciele pozostanie idealnie suche, np musimy zamoczyć głowę, aczkolwiek cała reszta pozostaje zupełnie sucha i bez szwanku. Nurkowanie w takim sprzęcie znacznie różni się jednak od znanej wszystki początkującym – pianki.

Aby nurkować w suchym skafandrze, należy przejść kurs nurkowania w suchym skafandrze, który ułatwi ci Twoje pierwsze zanurzenie w tym ciekawym sprzęcie. Kurs nurkowania w sucharze warto jest zrobić przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa. Taki skafander umożliwia nurkowanie w wielu trudnych miejscach – trzeba wiedzieć jak w nim nurkować, aby na dużej głębokości podczas trudnego nurkowania nie mieć problemów ze skafandrem.

Gdy już przejdziesz pewien etap i będziesz wiedział jak poczynić pewne kroki ku lepszemu nurkowaniu – żaden zbiornik nie będzie miał dla ciebie przeszkód! Chcesz poczytać więcej na temat kursu na suchy skafander? Zobacz>> http://aquamatic.pl/specjalizacje/nurkowanie-w-suchym-skafandrze

Skafander_suchy_do_nurkowania