Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, kto nie piecze babki i mazurka, ten powinien niezwłocznie się pośpieszyć. Nie mniej jednak najbliższy wiosenny czas nie oznacza jedynie świątecznego obżarstwa i biesiadowania z rodziną, dla nurków to również znak, że zbliża się letni sezon nurkowy!

kompletny-sprzet-do-nurkowania-lubsko-76414552

Przygotowania każdego nurka na sezon nurkowy powinny zacząć się od przeglądu sprzętu nurkowego, jaki posiadamy. W zależności od tego ile sprzętu własnego macie – takie będą wasze koszty przeglądów i legalizacji, jakie będziecie musieli ponieść. O ile pianka, rękawice i maska nie psują się za bardzo, o tyle automaty nurkowe, czy butle trzeba mieć ciągle na oku. Przegląd automatu nurkowego powinien być wykonany raz w roku przy częstym nurkowaniu, a przy rzadkim nurkowaniu rekreacyjnym powinno to nastąpić przed wyprawą nurkową (jeśli jest ona organizowana rzadziej niż raz w roku). Kolejnym ważnym elementem jest butla nurkowa. Legalizacja butli w zależności od producenta powinna być dokonywana raz na dwa lata, bądź raz na dziesięć lat.

Jeśli nie posiadacie jeszcze sprzętu do nurkowania powinniście się zastanowić nad zakupem odpowiednich elementów wyposażenia jak również nad kolejnością zakupowanego sprzętu. Jeśli jako młodzi nurkowie planujecie kupować sprzęt stopniowo, zaopatrzcie się najpierw w strój i elementy stroju takimi jak pianka do nurkowania (bądź skafander), rękawice, kaptur, buty, ABC. Dopiero w drugiej kolejności kup sprzęt który jest bardziej skomplikowany i jest dużo większym wydatkiem (również w przypadku jego serwisowania). Dopiero po skompletowaniu stroju do nurkowaniu inwestuj w elementy takie jak jacket, automat, butla czy komputer.

Jeśli chcesz kupić tanio profesjonalny sprzęt do nurkowania kliknij >> TUTAJ